Finansowe wsparcie

Poniższe informację mogą pomóc w rozpoczęciu i rozwoju Twojej działalności gospodarczej.

Powszechną formą uzyskania gotówki jest kredyt dla przedsiębiorców. W przypadku sfinansowania zakupu maszyn, urządzeń, sprzętu komputerowego czy samochodu dostawczego, warto rozważyć skorzystanie z leasingu. Innymi możliwościami są różnego rodzaju pożyczki, poręczenia i gwarancje dla przedsiębiorców. Przy rozwoju Twojej firmy, wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań, promocji zagranicznej, środki na ten cel można uzyskać w ramach funduszy UE (Programów Operacyjnych i Programów Regionalnych).

Najbardziej poszukiwanym sposobem na finansowanie własnej firmy są bezzwrotne dotacje, np. oferowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu.

Źródłem informacji na temat preferencyjnego finansowania dla przedsiębiorców jest Portal Funduszy Europejskich, gdzie znajduje się m.in. wyszukiwarka dotacji unijnych, która pozwala zorientować się w możliwościach pozyskania środków na realizacje własnych projektów.

Ponadto jak i skąd zdobyć pieniądze na start i rozwój firmy, przeczytasz również na portalu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

więcej:

BEZZWROTNE DOTACJE

FUNDUSZE EUROPEJSKIE

GWARANCJE DE MINIMIS

KREDYTY, LEASING

ULGI I ZWOLNIENIA PODATKOWE

FINANSOWANIE SPOŁECZNOŚCIOWE

POŻYCZKI I PORĘCZENIA