Z jakich ulg podatkowych możesz skorzystać prowadząc biznes na terenie Elbląga.
Wszystko o podatkach i opłatach lokalnych oraz aktualnie obowiązujące stawki znajdziesz TUTAJ
Elbląg, wspierając biznes, wprowadziło szereg ulg i zwolnień podatkowych dla przedsiębiorców prowadzących swoją działalność na jego terenie.
Podatek od nieruchomości w Elblągu - ulga podatkowa
Ulgę podatkową z tytułu podatku od nieruchomości otrzymują:
1. Uchwała nr XVI/478/2021 z dnia 18.03.2021 roku w sprawie zwolnień z podatku od nieruchomości położonych na terenie miasta Elbląg obowiązująca do 31.12.2023 roku:
- zwalnia się od podatku od nieruchomości grunty, budynki lub ich części oraz budowle lub ich części nabyte w celu rozpoczęcia lub rozszerzenia prowadzonej działalności gospodarczej;
- zwolnienie przysługuje 1 rok;
- zwolnienie od podatku od nieruchomości jest pomocą de minimis i jej udzielenie następuje zgodnie z przepisami Rozporządzenia Komisji (UE) nr 972/2020 z dnia 02 lipca 2020 r. zmieniające Rozporządzenie Komisji (UE) nr 1407/2013 w odniesieniu do jego przedłużenia oraz zmieniające Rozporządzenie Komisji (UE) nr 651/2014 w odniesieniu do jego przedłużenia i odpowiednich dostosowań.
2. Uchwała nr Nr XXIII/703/2022 z dnia 17.03.2022 r.
w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości,
stanowiącego regionalną pomoc inwestycyjną na wsparcie nowych inwestycji na terenie Gminy Miasto Elbląg,
obowiązująca do 31.12.2023 r.
- Zwalnia się z podatku od nieruchomości budynki, budowle lub ich części, związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, wybudowane lub rozbudowane w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej po wejściu w życie uchwały, stanowiące nowe inwestycje, w wyniku których utworzono nowe miejsca pracy.
- Zwalnia się z podatku od nieruchomości grunty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej bez względu na sposób zakwalifikowania w ewidencji gruntów i budynków, zakupione po wejściu w życie uchwały, stanowiące nowe inwestycje, w wyniku których utworzono nowe miejsca pracy.
- Zwalnia się z podatku od nieruchomości budynki, budowle lub ich części, związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, zakupione po wejściu w życie uchwały.
Zwolnienie, o którym mowa w pkt. 1, 2 i 3 przysługuje na okres od 3 do 6 lat po spełnieniu warunków:
1) 3 lat w przypadku utworzenia do 5 nowych miejsc pracy,
2) 4 lat w przypadku utworzenia od 6-10 nowych miejsc pracy,
3) 5 lat w przypadku utworzenia od 11-20 nowych miejsc pracy,
4) 6 lat w przypadku utworzenia powyżej 20 nowych miejsc pracy.
Dowiedz się więcej jak zyskać dzięki inwestycji w ramach: Warmińsko Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej,