Wsparcie inwestycji w warmińsko-mazurskim - tereny w Elblągu

herb województwo warmińko-mazurskie

Województwo warmińsko-mazurskie od lat wdraża programy, które zachęcają przedsiębiorców do inwestowania na tym terenie. Jest to o tyle istotne, że niezmiennie właśnie przemysł – szczególnie sektor MŚP, generuje największe zatrudnienie oraz tworzy wiele nowych miejsc pracy. Na kolejnych miejscach można wskazać budownictwo oraz handel i transport. Województwo z pewnością może się poszczycić atrakcyjnymi terenami inwestycyjnymi, ciekawym położeniem geograficznym przy zewnętrznej granicy Unii Europejskiej z Obwodem Kaliningradzkim oraz poprawiającą się infrastrukturą drogową. Szczególnie atrakcyjnymi terenami inwestycyjnymi w warmińsko mazurskim są działki inwestycyjne w Elblągu. Czyste środowisko naturalne i wyjątkowe walory kulturalne stwarzają potencjał do rozwoju turystyki i agroturystyki oraz wzrostu produkcji rolnej i rolno-spożywczej. Elbląg to silny ośrodek gospodarczy, który oferuje nie tylko atrakcyjne grunty, ale również wsparcie inwestycji w rozwijaniu działalności, pozyskiwaniu dotacji oraz tworzeniu atrakcyjnych miejsc pracy.

Od początku istnienia Elbląg był ważnym ośrodkiem gospodarczym, przemysłowym, administracyjnym i wojskowym. Tu rozwijał się szczególnie przemysł ciężki. Poza tym działały zakłady tkactwa, farbiarstwa i szklarstwa oraz przetwórstwa rolno-spożywczego, a najważniejszą dziedziną była budowa statków. Na skutek przemian historyczno-gospodarczych ten trend się zmienił i obecnie sytuacja przedsiębiorców na terenie miasta wygląda inaczej. Niektóre przedsiębiorstwa upadły czy też zostały zmodernizowane, a inne się doskonale rozwijają. Obecnie w Elblągu funkcjonuje ponad 13 000 podmiotów gospodarczych, z czego przeszło 100 z kapitałem zagranicznym. Przedsiębiorcy wybierają Elbląg jako miejsce atrakcyjnych gruntów pod fabryki w warmińsko mazurskim. Inwestorzy doceniają większy komfort i dobrą jakość życia w mniejszym mieście. Szczególnie dynamicznie rozwijają się firmy z sektorów elektromaszynowych, nowoczesnych usług biznesowych, spożywczych i meblarskich. Także grunty przemysłowe warmińsko mazurskie przyciągają zagranicznych i krajowych inwestorów. 

Elbląg - grunty pod fabryki w warmińsko mazurskim

Elbląg ma bardzo atrakcyjne położenie dla firm, które chcą rozpocząć inwestycję na gruntach przemysłowych w warmińsko mazurskim. To ono pozwala brać aktywny udział w wielu międzynarodowych projektach. Można tu wymienić na przykład działalność w Stowarzyszeniu Euroregionu Bałtyk. Poza tym miasto jest nagradzane za działalność na rzecz rozwoju i może się poszczycić takimi wyróżnieniami jak Gmina Fair Play, Zielony Puchar Warmii i Mazur, Lider Polskiej Ekologii, Mistrzowska Gmina. Z pewnością silnym magnesem dla inwestorów są też ciekawie położone tereny inwestycyjne. Warmińsko mazurskie to wyjątkowa przestrzeń, która śmiało konkuruje z bardziej rozwiniętymi regionami Polski, a specjalne strefy inwestycyjne, wsparcie przedsiębiorców oraz wyszkolone kadry stają się najlepszą zachętą, by to w właśnie w Elblągu ulokować kapitał. Działa tu szereg dużych koncernów oraz rozpoznawalnych marek takich jak na przykład General Electric, Grupa Żywiec, Stokota, Siemens, FLSmidth Maag Gear, Wójcik Fabryka Mebli.

Sprawdź szeroką ofertę działek inwestycyjnych w Elblągu: tereny inwestycyjne

Tereny inwestycyjne warmińsko mazurskie mapa połączeń

Przede wszystkim innowacyjność Elbląga polega na dostosowaniu infrastruktury do potrzeb mieszkańców i inwestorów. Od lat miasto stale wdraża nowe technologie takie jak rozbudowa sieci światłowodów. Poza tym poprawił się stan dróg, wprowadzony został nowoczesny systemu utylizacji odpadów i uzdatniania wody oraz uzbrojone zostały tereny pod fabryki. Warmińsko mazurskie na ten cel pozyskało także środki z funduszy unijnych i centralnych. Sprawnie działają również ośrodki wdrażania innowacji. Szczególnym powodzeniem cieszą się lokalizacje przeznaczone pod potrzeby terenów pod fabryki w warmińsko mazurskim. To przede wszystkim Modrzewina Południe oraz ulokowany tam Elbląski Park Technologiczny. To teren o powierzchni 67,7 ha przeznaczony pod działalność produkcyjno-usługową. W bliskim sąsiedztwie rzeki Elbląg, Portu Morskiego i Starego Miasta znajdują się również działki inwestycyjne. Inwestorów przyciąga także rejon ulicy Lotniczej oraz tereny Góry Chrobrego, które mogą być ciekawą bazą rekreacyjną. Listę dostępnych terenów pod inwestycje nie tylko w fabryki, znajdzie w katalogu ogłoszeń miejskich terenów inwestycyjnych.

 

Wiodący przemysł w Elblągu energetyczny Wiodący przemysł w Elblągu informatyczny Wiodący przemysł w Elblągu meblowy Wiodący przemysł w Elblągu metalowy Wiodący przemysł w Elblągu spożywczy

 

Z pewnością poza atrakcyjnymi terenami i poprawiającą się stale infrastrukturą zachętą do inwestowania w Elblągu jest Specjalna Strefa Ekonomiczna – czyli najwyższy w kraju poziom pomocy publicznej oraz wsparcie inwestycji. Warmińsko mazurskie – Podstrefa Elbląg umożliwia skorzystanie z ulg podatkowych. To nawet do 70% wartości kosztów inwestycyjnych lub dwuletnich kosztów nowozatrudnionych w strefie. Poza tym miasto proponuje przedsiębiorcom, którzy stworzą nowe miejsca pracy, zwolnienia z podatku miejscowego na okres od 3 do 6 lat w zależności od ilości zatrudnionych osób. W Urzędzie Miasta działa sprawnie także Referat Promocji i Przedsiębiorczości, który jest ważnym wsparciem dla inwestorów i najczęściej właśnie tu rozpoczynają oni swoją drogę na lokalnym rynku. Pracownicy oferują kompleksową obsługę inwestorów na każdym etapie działalności. Wspomagają działania w zakresie projektów inwestycyjnych w mieście oraz są pośrednikami w kontaktach z Urzędem oraz innymi instytucjami miejskimi. Inwestorzy mogą liczyć także na wsparcie Inkubatora Przedsiębiorczości zlokalizowanego w Elbląskim Parku Technologicznym (EPT). Z tej opcji korzystają szczególnie początkujący przedsiębiorcy i ci, którzy dopiero myślą o własnym biznesie. Sprawnie działają: Centrum Transferu Technologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej – jednostka badawcza i organizacyjna w zakresie transferu technologii, przedsiębiorczości i jakości, Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne, Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości przy PWSZ w Elblągu, Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych oraz Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego w Olsztynie. Wspiera ona małe i średnie przedsiębiorstwa dotacjami, pożyczkami na rozwój działalności oraz usługami doradczymi. Programy pomocowe są również realizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu.

Chcesz skorzystać ze wsparcia inwestycji w warmińsko mazurskim? Zainwestuj w Elblągu!

 

Jeśli jesteś zainteresowany inwestycją w grunty przemysłowe w województwie warmińsko mazurskim i do tego w Elblągu,Elbląski Park Technologiczny pomoże Ci w wyborze odpowiedniej działki inwestycyjnej oraz formalnościach z tym związanych.

Kontakt dla inwestorów:
Elbląski Park Technologiczny
ul. Sulimy 1, III p. pokój 414, 
82-300 Elbląg 

e-mail: invest@umelblag.pl, 
telefon: 55 239 32 90 lub 55 239 33 17

 

 
Grunt na medal 2021

 

 

Elbląg zwycięzcą konkursu "Grunt na medal 2021"

 

Elbląg zajął I miejsce w województwie warmińsko – mazurskim w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na medal 2021”.
Jedna z naszych działek uzyskała tytuł najbardziej atrakcyjnego obszar dla potencjalnych inwestorów w województwie warmińsko - mazurskim.