W Elblągu powstanie nowy zakład produkcji mebli

W Elblągu powstanie nowy zakład produkcji mebli

Firma Extom-Meble Sp. z o.o. Sp. k. zainwestuje 14 mln zł w budowę nowego zakładu produkcji mebli w Elblągu. Przedsiębiorstwo otrzymało od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Nowa inwestycja przewiduje zakup nieruchomości gruntowej, budowę hali produkcyjnej wraz z pomieszczeniami socjalno-biurowymi oraz zakup nowoczesnego parku maszynowego. Dzięki wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji przedsiębiorstwo nabyło prawo do zwolnienia z podatku dochodowego w wysokości 60% kosztów poniesionych na realizację tego projektu inwestycyjnego. Na podobne wsparcie mogą liczyć firmy z sektora przemysłu oraz nowoczesnych usług, rozpoczynające nową inwestycję polegającą m.in. na budowie zakładu, zwiększeniu mocy produkcyjnej istniejącego przedsiębiorstwa czy dywersyfikacji produkcji. Polska Strefa Inwestycji pozwala na odzyskanie kosztów inwestycji poprzez niepłacenie podatku dochodowego w wysokości 50% poniesionych nakładów dla dużych przedsiębiorców, 60% dla średnich oraz 70 % dla mikro i małych.

 

Extom-Meble to producent mebli do samodzielnego montażu działający od 1996 r. Głównym produktem firmy są modułowe meble kuchenne z wysokiej jakości materiałów. Przedsiębiorstwo sprzedaje swoje wyroby na rynku krajowym i wielu krajów Unii Europejskiej.