Rozmowy o sektorze nowoczesnych usług dla biznesu

Rozmowy o sektorze nowoczesnych usług dla biznesu

Potencjał sektora outsourcingu Olsztyna oraz Elbląga, czyli dwóch największych miast z Warmii i Mazur, zostanie zaprezentowany 9 lutego 2016 roku w Gdańsku podczas spotkania biznesowego. Wydarzenie organizowane jest m.in. przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Sektor outsourcingu w Polsce już od co najmniej pięciu lat notuje stały roczny wzrost na poziomie 15-18%. W minionym roku, poprzez świadome działania z zakresu promocji gospodarczej, z cienia wielkich metropolii zaczęły wychodzić również mniejsze lokalizacje biznesowe. O przedsięwzięcia z sektora BPO (sektor usług biznesowych) oraz SSC (centra usług dla biznesu) coraz silniej zabiegają Warmia i Mazury, a przede wszystkim dwa największe miasta – Olsztyn oraz Elbląg.

Olsztyn stanowi pozytywny przykład lokalizacji świadomie rozwijającej swój potencjał inwestycyjny. Miasto zajęło drugie miejsce w rankingu Doing Business ogłaszanym przez World Bank Group, w którym oceniana jest łatwość prowadzenia działalności gospodarczej. Na terenie Olsztyna działa podstrefa Warmińsko–Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny, w których przedsiębiorcy mogą liczyć na ulgi podatkowe, ułatwienia administracyjne czy profesjonalne usługi doradcze. W stolicy Warmii i Mazur działała sześć uczelni wyższych, które kształcą obecnie ponad 28 tysięcy osób. Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim można się kształcić na studiach podyplomowych związanych z usługami finansowymi i bankowymi w gospodarce rynkowej.

Z kolei siłą Elbląga jest doskonała lokalizacja: pomiędzy Gdańskiem a Kaliningradem, na trasie prowadzącej do Warszawy. To tu powstał pierwszy w województwie park technologiczny – miejsce spotkań nauki i biznesu. W Elblągu funkcjonują cztery uczelnie wyższe. Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna oferuje naukę o zarządzaniu usługami outsourcingu, natomiast Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa – informatykę ze specjalnością w biznesie. Miasto jest jednym z nielicznych, które w swojej ofercie edukacyjnej posiada specjalności dedykowane przyszłym pracownikom BPO/SSC, kształcące kadry na miarę potrzeb sektora. Inwestorzy mogą liczyć na pomoc ze strony Biura Wsparcia Przedsiębiorczości oraz atrakcyjne ulgi i udogodnienia w Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Wydarzenie w Trójmieście skierowane jest do firm branży BPO/SSC, R&D, Call Center oraz do firm konsultingowych i mediów. Organizatorami są samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, samorządy miast Olsztyna i Elbląga oraz Fundacja Pro Progressio.

Program spotkania:

11-11.10 - Ciągnie biznes do Warmii i Mazur, Powitanie Piotr Burczyk – zastępca dyrektora Departamentu Koordynacji Promocji Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko- Mazurskiego

11.10-11.30 - Przedsiębiorczy Olsztyn – Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna

11.30-11.50 - Przedsiębiorczy Elbląg – Witold Wróblewski, prezydent Elbląga

11.50-12.10 - Czas na Olsztyn i Elbląg – Wiktor Doktór, prezes Fundacji Pro Progressio

12 - Dyskusja, pytania

13 - Networking brunch

 

Źródło: Wrota Warmii i Mazur