Na terenie W-M SSE Meble Wójcik rozpoczęły kolejną inwestycję

Na terenie W-M SSE Meble Wójcik rozpoczęły kolejną inwestycję

16 listopada 2018 r. miało miejsce oficjalne poświęcenie i wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Dystrybucyjnego firmy Meble Wójcik sp. z o.o

W ramach zezwolenia Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA na prowadzenie działalności gospodarczej, firma Meble Wójcik sp. z o.o. na ponad 46 000 m2 wybuduje Centrum Dystrybucyjne o powierzchni 24 000 m2 wraz z zapleczem socjalnym dla pracowników i kierowców oraz parkingami dla pojazdów osobowych i ciężarowych.

Obiekt został zaprojektowany w oparciu o nowoczesne technologie i rozwiązania, jak np.:

  • ponad 30-metrowa linia paletyzująca, wyposażona w dwa roboty i automatyczną owijarkę palet;
  • instalacja rekuperacji ciepłego powietrza pozwalająca na zredukowanie kosztów ogrzewania poprzez odzysk ciepłego powietrza;
  • oświetlenie LED sterowane czujnikami ruchu;
  • samojezdny pojazd szynowy poruszający się pomiędzy fabryką a Centrum Dystrybucyjnym;
  • wszystkie operacje magazynowe sterowane poprzez system komputerowym klasy WMS (Warehouse Management System) wyposażony w skanery kodów kreskowych, wagi podłogowe, przenośne drukarki etykiet, bramki fotografujące i pulpit sterowniczy, pozwalający na zarządzanie całością operacji kierownikowi zmiany.
    Obiekt powstanie w ciągu 8 miesięcy od wmurowania kamienia węgielnego. Wprowadzenie pierwszej palety wyrobów do magazynu planowane jest na początku czerwca 2019 r.

Historia firmy Meble Wójcik sp. z o.o. sięga lat 80-tych, kiedy to Leszek Wójcik, senior rodziny, założył w Elblągu własny zakład stolarski, w którym rozpoczął seryjną produkcję mebli. Dzisiaj Meble Wójcik sp. z o.o. jest jednym z najnowocześniejszych przedsiębiorstw w regionie warmińsko-mazurskim posiadającym trzy zakłady produkcyjne, w których pracuje ponad 1500 osób. Produkowane przez przedsiębiorstwo meble trafiają do 250 salonów w Polsce i ponad 30 krajów na całym świecie. 80 procent wyrobów Mebli Wójcik trafia na zagraniczne rynki.

źródło: wmsse.com.pl