Przetargi dla polskich firm w ramach realizacji EXPO 2020 w Dubaju

Przetargi dla polskich firm w ramach realizacji EXPO 2020 w Dubaju

W związku z organizacją przez Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) Wystawy Światowej EXPO 2020 (20 października 2020 r. - 10 kwietnia 2021 r.), istnieje możliwość wzięcia udziału polskich firm w przetargach związanych z przygotowaniem i realizacją Wystawy Światowej w Dubaju.

Organizatorzy EXPO 2020 stworzyli jedną e-platformę dla zamówień publicznych, tj. eSourcing Portal (https://esource.expo2020dubai.ae), która umożliwia powszechny dostęp do ofert przetargowych (aktualnych i już zrealizowanych). System rejestracji został uproszczony w taki sposób, by dostawcy mogli wybrać jedną z trzech ścieżek rejestracji: dla MŚP (SMEs), pozostałych spółek (corporate) oraz osób prywatnych - konsultantów (individuals). Informacje o procedurze przetargowej (e-Sourcing Tendering Process), w tym: zasady przewodnie systemu zamówień publicznych EXPO 2020, prezentacja e-platformy, rodzaje rejestracji dostawcy oraz procedury przetargowe dostępne są na stronie: https://uae.trade.gov.pl/pl/expo-2020-dubai/209886,expo-2020-procurement-overview-.html


W zamyśle organizatorów EXPO 2020, 20% wszystkich ofert będzie dostosowane do potrzeb MŚP (m.in. uproszczone procedury przetargowe, 30-dniowy okres płatności). Jak wynika z rozmów przeprowadzonych przez MSZ z organizatorami EXPO 2020, w latach 2018-2019 będą to głównie oferty skierowane do przedsiębiorstw z sektora usług i budownictwa.

Należy zauważyć, że do końca 2017 r. na portalu zarejestrowało się jedynie 14 przedsiębiorstw z Polski, z czego 8 stanowią MŚP (z łącznej liczby ponad 19,000 zarejestrowanych podmiotów ze 135 państw).

 
Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do rejestracji na stronie:

https://esource.expo2020dubai.ae
 
Jednocześnie zapraszamy do odwiedzania stron DWE MSZ, gdzie na bieżąco zamieszczamy informacje o wydarzeniach realizowanych lub polecanych przez MSZ:

http://www.msz.gov.pl/pl/polityka_zagraniczna/dyplomacja_biznes/
 
Na stronach www MSZ pod linkiem:
 
http://www.msz.gov.pl/pl/polityka_zagraniczna/dyplomacja_biznes/informacje_przetarg 
 
udostępniamy również informacje o projektach i przetargach organizacji międzynarodowych.
 
źródło: www.paih.pl