PFR uruchomił portal dla start-upów

PFR uruchomił portal dla start-upów

Ruszył portal PFR przeznaczony dla start-upów. Na www.startup.pfr.pl innowatorzy znajdą niezbędne informacje o wsparciu, jakie na różnych etapach ich rozwoju zaoferować mogą spółki zrzeszone w ramach Polskiego Funduszu Rozwoju, w tym Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

W ramach oferty Grupy PFR dla start-upów dostępne są produkty Polskiego Funduszu Rozwoju, PFR Ventures, PARP, BGK, ARP oraz PAIH, w czytelny sposób pogrupowane według potrzeb i etapu rozwoju firmy. Dodatkowo, na www.startup.pfr.pl stworzona została także mapa ułatwiającą nawigację po publicznym ekosystemie innowacji funkcjonującym w Polsce.

Strona www.startup.pfr.pl adresowana jest m.in do innowacyjnych start-upów, które mają już gotowy produkt i rozważają ekspansję zagraniczną, w celu dalszego rozwoju. Dla takich firm Polska Agencja Inwestycji i Handlu stworzyła specjalną ścieżkę doradztwa lokalizacyjnego, na którą składa się m.in.: analiza rynku, dobór miejsca, wizyta studyjna, doradztwo w poszukiwaniu pracowników i kooperantów, pomoc w pozyskaniu grantu na rozwój na miejscu. Agencja pomoże im również zweryfikować założenia biznesowe, a także obrać właściwy kierunek ekspansji. Z pomocy PAIH skorzystali między innymi polscy producenci oprogramowania QuatricOn czy Deep.Doc. Z opisem drogi, jaką wspólnie przebyły z PAIH można zapoznać się na www.startup.pfr.pl/pl/lista/studia-przypadkow.

- Technologicznym start-upom pomagamy zazwyczaj uruchomiać tzw „business development” za granicą, czyli założyć oddział czy biuro marketingowe. Tu w pierwszej kolejności rekomendujemy start w co-workingach, aby firmy od razu weszły w lokalne środowisko innowacyjne - tłumaczy Aleksander Libera pełnomocnik Zarządu PAIH ds. wspierania polskich inwestycji za granicą. - W Dolinie Krzemowej PAIH dysponuje darmowym miejscem na start dla polskich innowatorów w słynnym co-workingu Rocket Space - dodaje Libera.

Jak przyznaje Libera wśród kierunków dominuje Wielka Brytania, USA czy Niemcy. Ale nie tylko. Firmy interesują się coraz odleglejszymi lokalizacjami: Azją Południowo-Wschodnią czy Afryką. Do ich dyspozycji są m.in. rządowe programy prowadzone przez PAIH, jak: Go Africa, Go Asean, Go China, Go India, czy Go Iran.

PAIH obserwuje również nowy trend w ekspansji zagranicznej polskich firm high-tech; coraz częściej spoglądają one w kierunku Europy Wschodniej. (PAIH)

Zapraszamy na www.startup.pfr.pl

 

źródło: www.paih.pl