PAIiIZ zmienia się w Polską Agencję Inwestycji i Handlu

PAIiIZ zmienia się w Polską Agencję Inwestycji i Handlu

PAIiIZ oficjalnie zmieniła nazwę. Zmiana podyktowana jest rozszerzeniem zakresu działalności Agencji.Zadaniem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, obok obsługi inwestorów w Polsce, będzie wspieranie ekspansji polskich przedsiębiorstw za granicą.

- Polska Agencja Inwestycji i Handlu będzie pierwszą w historii Polski instytucją, która będzie mogła zaoferować tak kompleksowe wsparcie zagranicznej ekspansji naszych firm - mówi prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Tomasz Pisula.

- Agencja będzie miała zdecydowanie bogatszą ofertę skierowaną nie tylko do inwestorów zagranicznych, ale także do polskich przedsiębiorców - dodaje prezes Pisula.

- Od podstaw budujemy solidny filar wsparcia eksportu łącznie z Zagranicznymi Biurami Handlowymi Agencji - mówi członek Zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Wojciech Fedko odpowiedzialny za wsparcie ekspansji polskich firm. - Biura otwieramy tam, gdzie polskie firmy już działają, albo na rynkach potencjalnie dla nich atrakcyjnych. W tej chwili trwa rekrutacja do ZBH, do udziału w której serdecznie zapraszamy - informuje Wojciech Fedko.

- Nie przestaniemy obsługiwać projektów inwestycyjnych w Polsce. Agencja ma w tym wieloletnie doświadczenie - zaznacza członek Zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu ds. inwestycji Krzysztof Senger. - Mamy kompetentny zespół ds. inwestycji zagranicznych, z wieloma sukcesami na koncie, jak choćby ostatnimi projektami Volkswagena, Daimlera czy LG Chem - mówi Krzysztof Senger.

- Agencja zmienia nie tylko nazwę i zakres obowiązków - podkreśla prezes Pisula. - Zmieniamy charakter i sposób funkcjonowania. W nowym modelu Agencja będzie zorientowana na cele, dzięki czemu będzie bardziej efektywna i probiznesowa - podsumowuje prezes.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu będzie działać w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju, który jest spójnym systemem wsparcia przedsiębiorców. (Polska Agencja Inwestycji i Handlu)