Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Od poniedziałku rozpoczyna się wyjątkowy tydzień, święto ludzi aktywnych i przedsiębiorczych. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Jest to międzynarodowe wydarzenie w którym udział bierze 163 krajów. Na całym globie odbędą się wydarzenia promujące przedsiębiorczość spotkania z przedsiębiorcami, konferencje i konkursy.

„Przedsiębiorczość jest dobra” pod takim hasłem w dniach 14-20 listopada odbędzie się kolejna edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Również w Elblągu będą miały miejsce wydarzenia skierowane do społeczności lokalnej. Coś dla siebie znajdą zarówno uczniowie szkół średnich, studenci oraz doświadczeni przedsiębiorcy.

Pierwszym wydarzeniem będzie wtorkowe  szkolenie organizowane przez Urząd Skarbowy w Elblągu wspólnie z Prezydentem Elbląga, Elbląską Izbą Gospodarczą, Elbląską Radą Klastrów oraz Stowarzyszeniem Elbląg Europa szkolenie skierowane do przedsiębiorców. Tematyka szkolenia obejmie Podatek VAT, Jednolity Plik Kontrolny oraz komunikację elektroniczną z urzędem skarbowym. Wydarzenie odbędzie się o godz. 10.00-12.00 w Elbląskim Parku Technologiczny, ul. Sulimy 1, sala nr 220.

W środę o godzinie 12 do 14 na terenie Elbląskiego Parku Technologicznego młodzież z szkoły średniej będzie mogła porozmawiać twarzą w twarz z praktykami biznesu, przedsiębiorcami. Podczas spotkania przedsiębiorcy opowiedzą o tym jak wyglądały ich początki i z czym się wiąże prowadzenie własnego biznesu, odpowiedzą też na pytania młodzieży. Po spotkaniu z przedsiębiorcami młodzież będzie mogła się dowiedzieć jak skorzystać z programu Erasmus+, sieci Eurodesk oraz jak spełniać swoje marzenia  podróżowaniu i rozwoju.

W czwartek odbędą dwa ciekawe  wydarzenia. Pierwsze skierowane do organizacji pozarządowych na którym Urząd Skarbowy w Elblągu przybliży obowiązki podatkowych organizacji non profit oraz Jednolity Plik Kontrolny. Odbędzie się ono w Ratuszu Staromiejskim, ul. Stary Rynek 25, sali nr 01. Drugim jest wydarzenie na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu. Podczas spotkania odbędą się prezentacje związane z procesem wchodzenia na rynek pracy, rozwojem postaw przedsiębiorczych oraz przedsiębiorczości akademickiej. O godz. 14:00-15:30 w sali Audytoryjnej PWSZ w Elblągu przy ul. Grunwaldzkiej 137.

Wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości można odnaleźć na stronie internetowej tydzienprzedsiebiorczosci.pl.  Ogólnopolskim koordynatorem ŚTP w Polsce jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, natomiast w województwie warmińsko-mazurskim rolę organizacji Koordynatora Regionalnego pełni Stowarzyszenie Elbląg Europa.