Jubileuszowe XX Elbląskie Targi Pracy

Jubileuszowe XX Elbląskie Targi Pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu troszcząc się o aktywizację lokalnego rynku pracy już od dziesięciu lat umożliwia spotkania osób poszukujących zatrudnienia z ich potencjalnymi pracodawcami, w jednym czasie i w jednym miejscu, w ramach Elbląskich Targów Pracy. Najbliższe - XX jubileuszowe Elbląskie Targi Pracy odbędą się już 19 października 2016 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej.

Targi organizowane są od  2006 roku; prawie w każdym roku odbyły się dwie edycje - wiosenna  i jesienna. To wydarzenie Powiatowy Urząd Pracy przygotowuje we współpracy z różnymi partnerami min. z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Elblągu, z Urzędem Miejskim w Elblągu i z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Olsztynie.Wszystkie targi objęte były Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Elbląg oraz patronatami medialnymi radia, telewizji i lokalnych portali internetowych.


Zawsze przyświecał im jeden cel - aktywizacja zawodowa lokalnego rynku pracy, stworzenie sytuacji dogodnych dla osób poszukujących zatrudnienia oraz zainspirowania ich do nowych pomysłów na własną karierę zawodową. Pracodawcy natomiast mieli możliwość porozmawiania w jednym miejscu i w jednym czasie z wieloma potencjalnymi kandydatami do pracy, oszczędzając w ten sposób swój cenny czas, ale  także promując własną markę.


Na organizowanych dotychczas targach gościliśmy pracodawców, agencje zatrudnienia z Polski i zagranicy, jednostki szkolące, szkoły ponad gimnazjalne i wyższe, służby mundurowe, stowarzyszenia i fundacje działające na rzecz osób niepełnosprawnych, wspierające rozwój przedsiębiorczości, podmioty realizujące zadania z zakresu ekonomii społecznej, urzędy pracy – także z ościennego województwa pomorskiego - oraz takie jednostki jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urząd Skarbowy i Państwową Inspekcję Pracy.


Tym razem również nie zabraknie przedstawicieli pracodawców i wyżej wymienionych instytucji, jednostek, organizacji i stowarzyszeń. Otrzymaliśmy już potwierdzenie udziału od pracodawców, agencji zatrudnienia, szkół i jednostek szkolących oraz innych instytucji rynku pracy.


Pracodawcy przedstawią min. oferty pracy dla pracowników biurowych, konsultantów specjalistów ds. sprzedaży. Zaprezentowane zostaną również oferty z branży stolarskiej, mechanicznej, mleczarskiej, oferty dla sprzedawców i kierowców.
Bogatą ofertę zatrudnienia przedstawią agencje zatrudnienia z naszego miasta i agencje pracy z terenu Polski. Będą one dysponowały ofertami krajowymi oraz ofertami pracy w Holandii i w Niemczech.
Pracownicy urzędu pracy będą służyli wiedzą z zakresu pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego, ale także przygotowali niespodzianki dla odwiedzających targi.


Obecnie oczekujemy na dalsze zgłoszenia wolnych miejsc pracy i serdecznie zapraszamy pracodawców do skorzystania z tej sprawdzonej formy pośrednictwa pracy.


Organizatorzy -  Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu i Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Elblągu – zapraszają do udziału w XX jubileuszowych Elbląskich Targach Pracy już 19 października 2016 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej 135, w godz. 12:00 do 15:00.

PUP Elbląg