Miasto wspiera przedsiębiorców w kontaktach międzynarodowych

Miasto wspiera przedsiębiorców w kontaktach międzynarodowych

Elbląska firma Hydromew zajmuje się wytwarzaniem tzw. turbin Archimedesa. Idea wynalazku sięga czasów starożytnych, jednak w połączeniu ze współczesną mechaniką i elektroniką tworzy niezwykle wydajne urządzenie, które wykorzystując różnicę poziomów może transportować wodę i wytwarzać energię.

Urządzeniami elbląskiej firmy udało się zainteresować w odległej Argentynie, która szuka wydajnych urządzeń, m.in. do nawadniania pól uprawnych. W związku z tym dziś w Elblągu przebywała delegacja z Argentyny, w jej skład weszli przedstwiciele firmy, która mogłaby zastosować to rozwiązanie oraz przedstawiciel argentyńskiego Ministerstwa Środowiska. Spotkanie odbyło się na miejskim gruncie w Elbląskim Parku Technologicznym z udziałem Prezydenta Elbląga.

Przed Parkiem wystawiony został demonstrator, który prezentował sposób działania turbin. Zastosowanie urządzenia oraz konretne realizacje na terenie Polski i w innych krajach europejskich delegacja z Argentyny mogła poznać także dzięki specjalnie przygotowanej prezentacji multimedialnej.  

Podczas spotkania Prezydent Elbląga skorzysał z okazji, by przedstawić walory gospodarcze Elbląga, ofertę inwestycyjną miasta oraz sposoby wspierania przedsiębiorców.

- Witam serdecznie w Elblągu. Cieszę się, że elbląska firma Hydromew nawiązuje kontakty zagraniczne, wspieramy nasze firmy w tego typu kontaktach. Potencjał takich firm wyrasta na naszych tradycjach przemysłowych, m.in. energetycznych czy metalurgicznych. W naszym mieście bardzo dobrze rozwinięta jest również branża meblarska. Staramy się jako Miasto tworzyć dobry klimat dla przedsiębiorców, Ci którzy chcą się rozwijać w Elblągu mogą liczyć na wsparcie samorządu - mówił m.in. prezydent

Goście z Argentyny poznali również profil działalności Elbląskiego Parku Technologicznego oraz znajdujące się tu laboratoria świadczące różnorodne usługi badawcze, zlecane również przez firmy komercyjne.