Wsparcie dla młodych na innowacyjny biznes

Wsparcie dla młodych na innowacyjny biznes

Wczoraj w Elbląskim Parku Technologicznym młodzi przedsiębiorcy podpisali umowy, dzięki którym przez pół roku mogą liczyć na wsparcie ekspertów w rozwijaniu biznesu, a następnie na dotację w wysokości nawet do 200 tysięcy euro. Z rąk Prezydenta Witolda Wróblewskiego umowy odebrało 10 przedsiębiorców, 4 kolejne innowacyjne pomysły na biznes z Elbląga inkubowane będą w Białostockim Parku Technologicznym.

Wsparcie dla młodych przedsiębiorców możliwe jest dzięki realizacji projektu pn. „Platforma startowa dla nowych pomysłów - Hub of Talents”. To kompleksowy program wspierania startupów, który pomoże młodym ludziom przekształcić pomysł w innowacyjny biznes. Po trwającym programie inkubacji, młody przedsiębiorca będzie miał możliwość ubiegania się o bezzwrotną dotację na wejście na rynek i początkową fazę funkcjonowania start-upu. Dofinansowanie może wynieść nawet 200 tys. euro

- "W ubiegłym roku wspólnie z Prezydentami Olsztyna i Ełku oraz Samorządem Województwa podpisaliśmy list intencyjny dotyczący współpracy w ramach tworzenia wspólnych projektów służących rozwojowi przedsiębiorczości i innowacyjności. Celem współpracy jest stworzenie w województwie kompleksowego programu na rzecz inicjowania i rozwoju pomysłów biznesowych typu startup dla młodych ludzi, w ramach tzw. „platformy startowej”. Realizowany projekt „Platforma startowa dla nowych pomysłów - Hub of Talents” to pierwszy wymierny efekt tej współpracy. Bardzo się cieszę, że w Elblągu jest tak wielu młodych ludzi, którym chce się chcieć, którzy mają otwarte głowy i innowacyjne pomysły na biznes. Serdecznie gratuluję otrzymanego wsparcia, dziękuję za Wasze projekty i życzę sukcesów w realizacji swoich przedsięwzięć. Niektórzy mówią, że w Elblągu nic się nie dzieje. Wy udowadniacie, że młodzi ludzie mają pomysły, które nie są sztampowe. Zapewniam jednocześnie, że możecie liczyć na wsparcie samorządu” – podkreślał Prezydent Witold Wróblewski.


Projekt „Platforma startowa dla nowych pomysłów - Hub of Talents” realizowany jest w ramach programu Polska Wschodnia 2014-2020 w sześciu parkach technologicznych. 14 elbląskich projektów, które otrzymało wsparcie wybranych zostało spośród prawie 400 wniosków.


Biznesowe pomysły, które inkubowane będą w Elbląskim Parku Technologicznym dotyczą między innymi – produkcji akcesoriów i wyposażenia sprzętu sportowego z włókien węglowych, z wykorzystaniem systemu sensorów do odczytu sił inercyjnych na potrzeby sportowców, stworzenia innowacyjnych, całorocznych i autonomicznych obiektów pływających – floatów, które będą spełniały założenia inteligentnego, pasywnego i ekologicznego domu, stworzenia systemu zarządzania lokalami gastronomicznymi, produkcji drewnianych, ekologicznych klocków wykonanych z drewna olchowego w kształcie motywów zwierzęcych, czy budowy mini katamarana turystycznego.

 

 

Źródło: elblag.eu