Wzór na konkurencję – ruszył kolejny konkurs dla firm

Wzór na konkurencję – ruszył kolejny konkurs dla firm

5 września wystartowała druga edycja konkursu, w którym przedsiębiorcy z Polski Wschodniej mogą zdobyć do 100 tys. zł na przeprowadzenie audytu wzorniczego i stworzenie strategii wzorniczej. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozdysponuje 5 mln zł. Wnioski przyjmować będzie do 5 października 2016 r.

"Odpowiednie wykorzystanie wzornictwa pozwala firmom skutecznie budować przewagę na rynku. Dlatego w Programie Polska Wschodnia nie mogło zabraknąć środków na ten cel" – zaznaczył wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.
"Wierzę, że przedsiębiorcy chętnie sięgną po oferowane im fundusze i dzięki nim skutecznie wprowadzą na rynek innowacyjne rozwiązania. Zyskają na tym nie tylko oni, ale i gospodarka makroregionu" – dodał.

Konkurs dotyczy I etapu wsparcia oferowanego w działaniu 1.4. Wzór na konkurencję Programu Polska Wschodnia. Mogą wziąć w nim udział mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa z Polski Wschodniej.

Firmy mogą starać się o maksymalnie 100 tys. zł na przeprowadzenie z pomocą ekspertów audytu wzorniczego i opracowanie na jego podstawie strategii dalszych działań. Gdy ten etap zrealizują, mogą starać się o kolejne fundusze – do 3 mln zł na wdrożenie opracowanej strategii, czego rezultatem będzie wykreowanie i wprowadzenie na rynek innowacji. Konkurs dotyczący tego etapu wsparcia potrwa do 28 kwietnia 2017 r.

Fundusze na wzornictwo – kolejny konkurs ruszy we wrześniu

 

 

Źródło: Fundusze Europejskie