Miejsce pod inwestycje

  Elbląg bardzo mocno stawia na innowacje i rozwój nowych technologii. Wiele firm działa i rozwija się już na rynku elbląskim wprowadzając w życie swoje pomysły. Miasto cały czas usilnie umożliwia i pomaga nowym podmiotom start bądź kontynuację swoich pomysłów biznesowych. Chcemy stwarzać jak najlepsze warunki rozwoju, dzięki wykwalifikowanej kadrze pracowniczej, nowoczesnemu potencjałowi nauczania zawodowego oraz własnemu ośrodkowi akademickiemu. Do rozwijania tego kierunku działalności potrzebna jest odpowiednia infrastruktura. W swojej ofercie inwestycyjnej posiadamy tereny Modrzewiny Południe, w większej części objętej Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefą Ekonomiczną, której centrum stanowi Elbląski Park Technologiczny.

Całkowita powierzchnia Modrzewiny Południe to 67,7 ha, w tym około 40 ha w granicach Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Podstrefa Elbląg.

Miasto posiada również w swojej ofercie nieruchomości z możliwością zainwestowania związane z handlem i usługami. Jego potencjał to około 120 tysięcy mieszkańców, z powiatem 180 tysięcy a w odległości 60 km znajduje się granica z obwodem kaliningradzkim.

Poprzez swoje położenie nad rzeką o tej samej nazwie w pobliżu Zalewu Wiślanego zawsze należał do miast dobrze uprzemysłowionych. Usytuowany przy drodze nr 7 Warszawa-Gdańsk, oraz przy tzw. „Berlince” – drodze do Kaliningradu, 60 km od Gdańska, 50 km od granicy polsko-rosyjskiej i 100 km od Kaliningradu, Elbląg jest dynamicznie rozwijającym się miastem na prawach powiatu, ośrodkiem przemysłowym, akademickim i kulturalnym, atrakcyjną bazą wypadową dla turystów. Jest też portem morskim.

Czołowe zakłady przemysłowe Elbląga to General Electric (producent turbin parowych i gazowych, przekładni zębatych oraz ciężkich odlewów staliwnych), FLSmidth MAAG Gear – Poland, Siemens Poland, browar grupy Żywiec S.A., oraz przedsiębiorstwa branży meblarskiej, skórzanej i odzieżowej.

Elbląg jest miastem otwartym i życzliwym na wszelką pomoc firmom chcącym zainwestować w produkcję i przemysł. Do dyspozycji zainteresowanych oddajemy szereg kompleksów idealnie komponujących się w ten zakres działalności.

Elbląg jest także doskonałą lokalizacją dla centrów usług biznesowych. Powodów jest wiele. Przede wszystkim wydatki na prowadzenie działalności są tutaj niewysokie. Nasze miasto należy do regionu o najniższych w kraju kosztach – przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw jest o 19% niższe niż średnio w Polsce i 55% niższe niż w mazowieckim. Duży jest również potencjał kadrowy. Na 17 uczelniach wyższych w regionie Warmii i Mazur kształci się 50 tys. studentów. Zaplecze naukowo badawcze zapewniają nie tylko uczelnie, ale także park technologiczny zlokalizowany w Elblągu.