Miejsce pod inwestycje

  Elbląg bardzo mocno stawia na innowacje i rozwój nowych technologii. Wiele firm działa i rozwija się na rynku elbląskim, wprowadzając w życie swoje pomysły. Miasto cały czas stara się pomagać przedsiębiorcom podczas startu ich działalności gospodarczej bądź przy kontynuacji swoich pomysłów biznesowych. Chcemy stwarzać jak najlepsze warunki rozwoju, dzięki wykwalifikowanej kadrze pracowniczej, nowoczesnemu systemowi nauczania zawodowego oraz własnemu ośrodkowi akademickiemu. Do rozwijania tego kierunku działalności potrzebna jest odpowiednia infrastruktura. W swojej ofercie inwestycyjnej posiadamy tereny Modrzewiny Południe, w większej części objętej Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefą Ekonomiczną, której centrum stanowi Elbląski Park Technologiczny.

Całkowita powierzchnia Modrzewiny Południe to 67,7 ha. Teren posiada możliwość objęcia go i skorzystania z najwyższych ulg od podatku dochodowego przez Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną.

Miasto posiada również w swojej ofercie nieruchomości z możliwością zainwestowania związane z handlem i usługami. Jego potencjał to około 120 tysięcy mieszkańców, z powiatem 180 tysięcy a w odległości 60 km znajduje się granica z obwodem kaliningradzkim.

Poprzez swoje położenie nad rzeką o tej samej nazwie w pobliżu Zalewu Wiślanego, Elbląg zawsze należał do miast dobrze uprzemysłowionych. Usytuowany jest przy drodze nr 7 Warszawa-Gdańsk, oraz drodze krajowej S 22 w bliskości 60 km od Gdańska, 50 km od granicy polsko-rosyjskiej i 100 km od Kaliningradu i Olsztyna,

Elbląg jest dynamicznie rozwijającym się miastem na prawach powiatu, ośrodkiem przemysłowym, akademickim i kulturalnym, atrakcyjną bazą wypadową dla turystów. Jest też portem morskim.

Czołowe zakłady przemysłowe Elbląga to General Electric (producent turbin parowych i gazowych, przekładni zębatych oraz ciężkich odlewów staliwnych), FLSmidth MAAG Gear – Poland, Siemens Poland, browar grupy Żywiec S.A., oraz przedsiębiorstwa branży meblarskiej, skórzanej i odzieżowej.

Elbląg jest miastem otwartym i życzliwym na wszelką pomoc firmom chcącym zainwestować w produkcję i przemysł. Do dyspozycji zainteresowanych oddajemy szereg terenów inwestycyjnych idealnie komponujących się w ten zakres działalności.

Elbląg jest także doskonałą lokalizacją dla centrów usług biznesowych. Powodów jest wiele. Przede wszystkim wydatki na prowadzenie działalności są tutaj niewysokie. Nasze miasto należy do regionu o najniższych w kraju kosztach – przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw jest o kilkanaście procent niższe niż średnio w Polsce i około 50% niższe niż w mazowieckim. Duży jest również potencjał kadrowy. Na 12 uczelniach wyższych w regionie Warmii i Mazur kształci się około 30 tys. studentów.